…a Ako to všetko začalo…

Zavriem oči, zamyslím sa,…kedy som urobila môj prvý papierový kvet? Myslím, že to bolo pred 7 rokmi, skúšala som poskladať vymyslený papierový kvet technikou origami. Vlastne nie! Príbeh začal už oveľa skôr….

Mala som asi 10, keď som sa dostala na exkurziu to produkčnej haly spoločnosti, ktorá vyrábala papierové kvety na hroby. Spomínate si na tie strapaté hlavy chryzantém, ktoré zdobili prírodnú čečinu uloženú na hroboch? Boli voskované a boli klasickým symbolom „dušičkových dní“ začiatkom novembra. Tak tieto papierové kvety boli tie prvé, ktorých výrobu som si vyskúšala osobne. Stroj vysekol vrstvy lupeňov, ďalší stroj jednotlivé lupienky jemne pokrčil. Potom začala ručná práca. Vzala som drôtik, navliekala a lepila jednotlivé časti kvetu na seba. Neskutočný relax to bol. Nakoniec som namočila do vosku, kvet bol síce z papiera, ale zavoskovaním vydržal v exteriéri aj niekoľko týždňov.

Od vtedy už prešlo niekoľko desiatok rokov a ja som sa nenazdajky opäť vrátila k papieru a k papierovým kvetom. Veľmi som si zamilovala ten pocit, keď mi pod rukami vzniklo niečo pekné, utešené…taká tá detská radosť z maličkosti:-)..zrazu skúšam inú farbu, iný tvar lupienkov iné techniky strihania, ohýbania, kombinovania,..no už zas som v inom svete. Mojom svete. Zabúdam na všetky starosti, problémy, sústreďujem sa na detaily…ups, už je polnoc „aj zajtra je deň“ – vravím si. Škoda, že zas taký krátky…ale tých nápadov, čo zas mám:-)…a tak sa teším na každý ďalší deň, keď vytvorím, skúsim niečo nové…

Shopping cart
Žiadne produkty v košíku!
Pokračovať v nákupe
0